Scroll to top
sk

Plazmaterapia

Plazmaterapia, alebo aj Draculaterapia je metóda, pri ktorej sa z vlastnej krvi odobranej do špeciálnych odberových setov počas centrifugácie uvoľní veľké množstvo krvných doštičiek – trombocytov (preto aj názov PRP – platelet rich plasma) – a z nich rastových faktorov, ktoré stimulujú po aplikácii do pokožky fibroblasty k tvorbe vlastného kolagénu a elastínu. Tým, že sa aplikuje telu vlastný materiál, eliminuje sa riziko akejkoľvek alergickej reakcie, zákrok predstavuje prirodzený spôsob rejuvenizácie. Výsledkom je zregenerovaná, pevnejšia a plnšia pokožka, redukcia jazvičiek po akné a redukcia strií.

Plazmaterapia sa dá aplikovať na celú tvár, dekolt, na krk, takisto sa používa do pokožky vlasatej časti hlavy, kde má dobré výsledky pri alopéciách a kde stimuluje vlasové folikuly

Plazma sa do pokožky aplikuje po anestézii krémom buď ručne ihlou, alebo častejšie prístrojom Vitalinjector.

Pre ešte väčší efekt zákroku, je možné naraz aplikovať vlastnú krvnú plazmu obohatenú o kyselinu hyalúronovú, čo umožňuje patentovaný švajčiarsky systém Cellular Matrix.

Odporúča sa podstúpiť kúru, to znamená 3 ošetrenia plazmy, väčšinou s rozostupom 4 týždne. Po určitom čase, napríklad 6 mesiacov, sa môže následne zákrok zopakovať.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.