Scroll to top
sk

Kyselina hyalúronová

Aplikácia kyseliny hyalurónovej je obľúbenou metódou na vyrovnanie hlbších vrások, napríklad nosovoústnych rýh, vrások na čele, nad hornou perou, kruhov pod očami, na formovanie lícnych kostí, brady, korekciu tvárových asymetrií, prípadne na vystuženie kontúry hornej pery, zväčšenie pier, alebo nechirurgické nadvihnutie kútikov.

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá navyše oblasť vrásky hydratuje a tým udržiava mladistvosť pokožky. Aplikuje sa vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou do kože v mieste vrásky. Zákrok trvá len niekoľko minút. Pri menších lokalitách je možné zákrok vykonať bez anestézie, alebo za použitia znecitlivujúceho krému. Väčšie výkony a zväčšovanie pier sa vykonávajú v lokálnej anestézii.

Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v ošetrenej oblasti. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla mizne behom jedného či dvoch dní. 48 hodín po zákroku odporúčame nedotýkať sa ošetrovanej oblasti, nevystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu (napr. solarium, opaľovanie, sauna), alebo silnému chladu, 2 týždne po aplikácii neabsolvovať kozmetické ošetrenia pleti.

Trvácnosť implantátu závisí od jeho štruktúry /u väčšiny 9-12 mesiacov/ a po vstrebaní je možné zákrok opakovať.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.