Scroll to top
sk

Laserová epilácia

Laserová epilácia je v súčasnosti najúčinnejšia forma odstránenia ochlpenia. Vychádza z princípu selektívnej fototermolýzy, to znamená, že svetelná energia sa mení na tepelnú, a tá je následne vychytávaná v melaníne – pigmente zárodočných buniek vlasového folikulu. Laser produkuje svetelné žiarenie jednej vlnovej dĺžky sústredené do úzkeho zväzku lúčov. Opakovaným tepelným pôsobením na vlasovú cibuľku, a následným poškodením zárodočných centier chĺpku sa stráca schopnosť jeho rastu, stenčuje sa, stráca farbu a skracuje sa jeho dĺžka.
Náš laser pracuje s vlnovou dĺžkou 810nm, ktorá je pre epiláciu najúčinnejšia, integrované kvalitné chladenie priamo v ošetrovacej hlavici zabezpečuje minimálnu bolestivosť zákroku.
Efekt laserovej epilácie je najlepší ak je dostatočný pigmentový kontrast medzi „svetlým“ okolím a „tmavým“ vlasom a jeho korienkom. Tento kontrast je nevýrazný u opálených osôb, ako aj pri rasovo podmienenej zvýšenej pigmentácii kože. Ideálny pre epiláciu je tmavý chlp a bledá pokožka. Z dôvodu, že nie všetky chĺpky sú naraz v aktívnej fáze rastu, je nutné ošetrenie opakovať. Priemerný počet opakovaní je 5-6 krát s odstupom približne 4 týždne.
Ak sa rozhodnete zákrok podstúpiť, je potrebné chĺpky netrhať posledných 4-6 týždňov pred zákrokom. Najvhodnejšie je chĺpky oholiť 2 dni pred zákrokom. Počas ošetrenia sa dorastajúce chĺpky nesmú vytrhávať, je možné ich len holiť, strihať, eventuálne odstraňovať depilačným krémom alebo penou. Vytrhávanie znižuje účinnosť metódy.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.