Scroll to top
sk

IPL fotorejuvenizácia

Fyzikálno-chemickou podstatou starnutia kože sú štrukturálne zmeny kolagénu – bielkoviny dodávajúcej koži pevnosť. Okrem zmeny mechanických vlastností je dôsledkom starnutia aj zmenšenie objemu kolagénu. Koža sa tak stáva relatívne „príliš veľká“, čo sa kompenzuje jej zriasením, vráskami.

Záblesk intenzívneho pulzného svetla /IPL/ určitého spektra vlnových dĺžok aplikovaný na povrch ošetrovanej lokality, sa v kolagéne mení na teplo, takže vedie k ultrakrátkodobému (milisekundy až desiatky milisekúnd) zvýšeniu teploty. Takto vyvolaný tepelný šok má za následok dva pozitívne efekty: priamym tepelným pôsobením dochádza okamžite k denaturácii bielkovinovej molekuly kolagénu (makromolekuly sa zvlnia, a tým sa skrátia), kolagénové vlákna sa napnú, koža sa stáva vypätá, vyhladzujú sa menšie vrásky, vykompenzujú sa menej výrazné zriasenia pokožky a koža získava mladší vzhľad. Pôvodný kožný kolagén, ktorý bol tepelným šokom poškodený, postupne sa nahrádza novotvoreným kvalitným kolagénom. To vedie k zväčšeniu objemu a počtu kolagénových vlákien v zamši a následne k vypnutiu vrstvy nachádzajúcej sa nad ňou, teda pokožky. Výsledkom je vyhladenie jemných vrások, zmenšenie pórov a prejasnenie kože. Na dosiahnutie optimálnej rejuvenizácie sa aplikácia IPL opakuje aspoň 5 krát v 4-týždňových intervaloch. Dosiahnutý efekt pretrváva približne 12-24 mesiacov

Fotorejuvenizácia pomocou IPL je momentálne najúčinnejším spôsobom na odstránenie škvŕn, rozšírených cievok, fľakov po akné a zlepšenie textúry pokožky na tvári, v dekolte alebo iných častiach. Oproti laseru je šetrnejšia voči pokožke, menej poškodzuje okolité tkanivá a nepáli kožu. Samotný zákrok trvá niekoľko minút, klientka môže cítiť akoby štipnutie gumičkou. Zákrok je obľubený ako tzv. lunch time terapia, pretože po ňom nezostávajú výrazné zmeny a klient môže ísť do práce.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.