Ošetrenie mezoniťami je jemné, mechanické stimulovanie regeneračných procesov kože a podkožia pomocou jednoduchého vnášania vstrebateľných nití do podkožnej vrstvy, pri ktorom sa koža napne, revitalizuje a spevňuje. Využíva sa pri potrebe formovania línii tváre, spevnenia oslabených častí kože, vyhladenia vrások, pri strate tonusu.

Mezonite sú vyrábené z PDO+ (polydioxanonu plus) – patentovaným vylepšením materiálu, ktorý sa používa aj ako – chirurgický šijací materiál. Po implantácii do tkaniva sa začne okolo nite, ako reakcia tkaniva, novotvorba kolagénu. Efekt vypnutia pokožky sa docieli vytvorením siete vláken z biokompatibilných mezonití v pokožke. Tento proces dlhodobo stimuluje tvorbu nových kolagénových vlákien okolo nití a týmto aj regeneruje pokožku. Na mieste pôvodne zavedených nití sa vytvára jemné spojivové tkanivo z novoutvoreného kolagénu. Nite sa rozložia približne za 6 mesiacov, spevnená štruktúra pretrváva do 2 rokov.
Výhodou mezonití Screw je ich špirálový tvar, ktorý pri vzniku nového kolagénu zabezpečuje aj liftingový efekt, ktorý sa najčastejšie využíva pri ošetrení poklesov v spodnej časti tváre, línie sánky, kútikov úst a pri poklesoch obočia.

Najčastejšie oblasti pre terapiu mezoniťami:
spánková oblasť, obočie, oblasť čela a líca, nosoústna vráska a kútiky úst, marionetové vrásky, ochabnutá línia sánky, kolmé vrásky pred uchom, podbradok, krk a dekolt, ochabnuté paže, brucho, boky a zadok, celulitída a nerovnosti po liposukcii a pod.

Viditeľnosť a výhody:
žiadne chirurgické rezy, len drobné vpichnutia ihlou, bez celkovej anestézie, okamžitý návrat do spoločenského života , len ojedinelé bolesti ( ak sú, stačia bežné lieky), nízke riziko infekcie, rýchle hojenie, účinok pretrváva do 2 rokov vzhľadom na novotvorbu kolagén, kombinovateľné s inými ošetreniami / botulotoxín, výplňové materiály, mezoterapia./

Mezonite screw